+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png   de.png   pl.png

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png

Najbližšie akcie

zachrana.png

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 01. 10. 2014

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 01. 10. 2014

Výstrahy ku dňu streda, 01.10.2014

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

V najvyšších polohách pohoria v predchádzajúcich dňoch napadol poprašok až niekoľko cm nového snehu. Sneh sa nachádza od nadmorskej výšky cca 2100 m n.m. a vplyvom vetra je rozložený veľmi nerovnomerne.
Túry si plánujte s ohľadom na predpoveď počasia a skoršie stmievanie, nepreceňujte svoje schopnosti.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

V najvyšších polohách pohoria sa nachádzajú zvyšky snehu, najmä na severných stranách od nadmorskej výšky cca 2000 m n.m. Dbajte na zvýšenú opatrnosť
Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Na rúbaniskách chýbajú turistické značky , chodníky v ťažbe sú blatisté od traktorov.Kamenistá dolina, tatranská magistrála od ústia Kamenistej doliny po ústie Bystrej doliny sú nepriechodné pre popadané stromy. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Nepriechodný je turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch. Výstup na Sivý vrch nie je možné absolvovať ani z Obce Zuberec po žltej značke cez Sedlo Pálenica.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Úsek štátnej cesty Starý Dvor - Chata Vrátna je naďalej pre automobilovú dopravu uzatvorený. Všetky turisticky značené chodníky sú otvorené a schodné. Pri túrach je vhodná vibramová obuv a trekingové palice. Dolné, Nové a Horné Diery sú priechodné. Hrebeň Malej Fatry a Rozsutce sú taktiež priechodné. V sobotu a nedeľu je v prevádzke lanová sedačka na Pasekách a to v čase od 9:00 do 16:30 hod.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.Treba počítať aj s nižšími teplotami hlavne ráno a po západe slnka.V jesennom období je zvýšené riziko stretu s medveďom hnedým, v oblasti Kráľovej studne a Úplazu/zelená TZT/ bol nahlásený pohyb tejto šelmy.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Ferrata HZS je od 15.9.2014 až do 31.10.2014 uzavretá z dôvodu využívania poľovného práva poľovníckym združením !!!
Od Fačkovského sedla po Minčol a dole do Vrútok je hrebeň už bez kalamity. Popadaných je už len 10 stromov, ktoré majú vyšlapanú obchádzku.
V prípade info volajte na t.č. 0484199724 alebo pošlite mail na vfatra@hzs.sk.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Po predchádzajúcich dažďových prehánkach sú niektoré časti chodníkov premočené,blatisté a šmykľavé. Takisto niektoré technické zariadenia hlavne drevené sú šmykľavé. Zvýšte opatrnosť pri prechode týmito úsekmi.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Miestami sú chodníky blatisté, najmä v oblastiach kde prebieha spracovanie veternej kalamity.