+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

Mammut Safety

snowsafe low.png mammut safety low.png

Android IOS

Android IOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png

Najbližšie akcie

zachrana.png

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 31. 05. 2015

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 31. 05. 2015

Výstrahy ku dňu nedeľa, 31.05.2015

Vysoké Tatry
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. V najvyšších polohách Tatier sa hlavne na severných svahoch nachádzajú súvislejšie plochy snehovej pokrývky, ktorá je hlavne zrána premrznutá. Od 19:30 hod sa začína stmievať, nezabudnite na skorý návrat. Vo Vysokých Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.

Nízke Tatry
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov. Rovnako aj zelený chodník medzi obcou Ludrová a Salatín je z dôvodu polomu a charakteru terénu, ktorým vedie (skalné zrázy) nepriechodný.

Západné Tatry
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy. V Západných Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu. Vo výške nad 1600 m n. m. sa nachádzajú snehové polia, ktoré sú miestami tvrdé a zľadovatelé. Vplyvom daždivého počasia posledných dní sú chodníky blatisté a šmykľavé. Hladiny potokov vplyvom dažďa stúpli. Dbajte na zvýšenú opatrnosť, hrozí pošmyknutie na mokrých skalách a koreňoch stromov.

Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. Chodník Chrbát Stohu - Medziholie (žltý) je z dôvodu bezpečnosti návštevníkov zatvorený. Správa NP Malá Fatra uzatvorila z dôvodu ochrany prírody do 15. júna turistický chodník cez Veľký Rozsutec a do doliny Obšívanka. Ostatné TZCH sú otvorené a schodné. Chodníky sú po dažďoch mokré a šmykľavé.

Lučanská Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. Upozornenie pre turistov: Ferrata na Martinské Hole je od víkendu 30. 5. 2015 otvorená

Slovenský raj
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. Po dažďoch sú turistické chodníky blatisté a šmykľavé. Hladiny potokov vplyvom dažďa v tiesňavách stúpli. Dbajte na zvýšenú opatrnosť, hrozí pošmyknutie na mokrých skalách a koreňoch stromov. V Prielome Hornádu pod Večným dažďom sú na chodníku popadané stromy.

Stredné Beskydy
1 0 0 0 0 0 0

V popoludňajších hodinách sa očakáva výskyt búrok, ktoré budú spojené s intenzívnymi lejakmi. Chodníky sú blatisté a šmykľavé. Hladiny potokov vplyvom dažďa stúpli. Dbajte na zvýšenú opatrnosť, hrozí pošmyknutie na mokrých skalách a koreňoch stromov.