+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Najbližšie akcie

zachrana.png

akcia.png

Partneri

tcom.png


LOGO_STORIN_BANNER.png

Facebook

 

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 23. 07. 2014

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 23. 07. 2014

Výstrahy ku dňu streda, 23.07.2014

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na mnohých turistických chodníkoch prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Niektoré úseky sú uzatvorené (Tichá dolina), hrozí padanie konárov a stromov. Nepriechodná a uzavretá je aj Mlynická dolina - po vodopád Skok, kde stále nie sú odstránené následky kalamity.
Pri prechádzaní snehových polí a žľabov buďte opatrní, hrozí riziko pošmyknutia!

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné alebo len ťažko priechodné, preto treba pri prechode týchto úsekov zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na mnohých turistických chodníkoch prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Doliny Bystrá, Kamenistá, Tatranská magistrála od Podbanského po ústie Bystrej doliny sú nepriechodné pre popadané stromy. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, Tichá sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Nepriechodný je turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch. Výstup na Sivý vrch nie je možné absolvovať ani z Obce Zuberec po žltej značke cez Sedlo Pálenica.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

VYSTRAHA: Záchranári nedoručujú do odvolania návštevu Vrátnej, pre kalamitnú situáciu, po výdatných búrkach sa v úseku Tiesňavy - Vrátna vykonávajú záchranárske práce a asanačné práce, vstup do doliny je zatvorený do odvolania. Dolné, Nové a Horné Diery sú prechodné, túru však treba začať aj ukončiť na Bielom Potoku. Povodeň zničila aj cestu pod Šútovským vodopádom v poslednom úseku cca 300m sa k vodopádu nedá dostať. Značené chodníky mimo Vrátnej sú podmočené a blatisté.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Upozorňujeme návštevníkov VF, že chodník z Belianskej doliny / po zelenej značke/ na chatu pod Borišovom je momentálne dosť nebezpečný z dôvodu väčšieho množstva predátorov, preto neodporúčame zdržovať sa na tomto chodníku .O stave chodníka budeme informovať. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú na viacerých miestach blatisté a šmykľavé, dbajte na opatrnosť.