+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png   de.png   pl.png

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png

Najbližšie akcie

zachrana.png

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 26. 11. 2014

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 26. 11. 2014

Výstrahy ku dňu streda, 26.11.2014

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Po snežení z predchádzajúcich dní sa od nadmorskej výšky približne 1500 m n.m. nachádza vrstva nového snehu vo výške do 10 cm.
Vo vyšších polohách treba očakávať zimné podmienky!
Vo veľmi strmom, exponovanom teréne je možné uvoľňovanie malých spontánnych prachových lavín z nového snehu.
V tieni môžu byť chodníky ľadové, pozor na pošmyknutie. Od 16. hodiny sa začína stmievať, nezabudnite na skorý návrat.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Po snežení z predchádzajúcich dní sa od nadmorskej výšky približne 1500 m n.m. nachádza vrstva nového snehu vo výške do 10 cm.
V hrebeňových polohách treba očakávať zimné podmienky!
V hrebeňových partiách sa tvorí námraza, chodníky sú miestami zľadovatelé, hrozí riziko pošmyknutia! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Po snežení z predchádzajúcich dní sa od nadmorskej výšky približne 1700 m n.m. nachádza vrstva nového snehu vo výške do 10 cm.
Na hrebeni treba očakávať zimné podmienky!
Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po májovej víchrici. Na rúbaniskách chýbajú turistické značky, chodníky v ťažbe sú blatisté od traktorov. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, . V Západných Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. 2015 sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Úsek štátnej cesty Starý Dvor - Chata Vrátna je naďalej pre automobilovú dopravu uzatvorený. Všetky turisticky značené chodníky sú otvorené a schodné. Vplyvom počasia sú turistické chodníky šmykľavé a blatisté, od nadmorskej výšky 800 m n.m. očakávame snehové prehánky.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Na hrebeni sa nachádza miestami do 5 cm snehu. Chodníky sú na niektorých miestach zľadovatené! Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.Treba počítať aj s nižšími teplotami .V jesennom období je zvýšené riziko stretu s medveďom hnedým, v oblasti Kráľovej studne a Úplazu /zelená TZT/ bol nahlásený pohyb tejto šelmy.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Upozorňujeme na primrznutý chodník aj skalu. Zvýšte opatrnosť hlavne na ferratovej časti. Používajte ferratový set!!! Od Fačkovského sedla po Minčol a dole do Vrútok je hrebeň už bez kalamity. Popadaných je už len 10 stromov, ktoré majú vyšlapanú obchádzku.
Námraza ,doporučujeme mať zo sebou aj mačky. V prípade info volajte na t.č. 0484199724 alebo pošlite mail na vfatra@hzs.sk.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Po snežení z predchádzajúcich dní je súvislá vrstva nového mokrého snehu od 2 do 10 cm. Po nočnom mraze môžu byť niektoré časti TZCH a technických zariadení oľadnené. Na chodníkoch pod snehom sa môže nachádzať ľad. Zvýšte opatrnosť pri prechode týmito úsekmi.