+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png   de.png   pl.png

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png

Najbližšie akcie

zachrana.png

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 30. 08. 2014

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 30. 08. 2014

Výstrahy ku dňu sobota, 30.08.2014

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 1

Na hrebeňoch hôr v pohorí sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 17 - 23 m/s (do 85 km/hod.).
Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné alebo len ťažko priechodné, preto treba pri prechode týchto úsekov zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 1

Na hrebeňoch hôr v pohorí sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 17 - 23 m/s (do 85 km/hod.).
Na mnohých turistických chodníkoch na južnej strane pohoria prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici. Doliny Bystrá, Kamenistá, Tatranská magistrála od Podbanského po ústie Bystrej doliny sú nepriechodné pre popadané stromy. Jamnická a Račkova dolina sú od 1. 6. - 15. 10. 2014 s výnimkou dňa nedeľa uzavreté z dôvodu prebiehajúcej ťažby kalamitného dreva. Doliny Jalovecká, Bobrovecká, Tichá sú už priechodné, ale s obmedzeniami ako zničené mostíky cez potok atď. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy, lávky cez potoky sú poškodené alebo úplne zničené. Nepriechodný je turistický chodník po červenej značke zo sedla Huty cez Bielu skalu na Sivý vrch. Výstup na Sivý vrch nie je možné absolvovať ani z Obce Zuberec po žltej značke cez Sedlo Pálenica.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 1

VÝSTRAHA: Vrátna dolina je po nedávnej povodňovej situácii prístupná do Štefanovej a na Starý Dvor.Úsek Starý Dvor-Chata Vrátna je naďalej pre verejnosť uzatvorený. Neodporúčame sa pohybovať po týchto chodníkoch: Chata Vrátna - Snilovské sedlo (zelená), Stará dolina - Sedlo za Kraviarskym (zelená), Starý dvor -Chata na Grúni (modrá). Všetky ostatné turisticky značené chodníky sú otvorené a schodné, no po dlhodobých dažďoch veľmi blatisté a podmáčané. Na Chatu na Grúni odporúčame modrý chodník zo Štefanovej. Dolné, Nové a Horné Diery sú priechodné. Hrebeň Malej Fatry a Rozsutce sú taktiež priechodné. Denne je v prevádzke sedačka na Pasekách a to v čase od 9:00 do 16:30 hod.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 1

Na turistických chodníkoch sa stále nachádzajú polámané stromy. Na mnohých miestach prebieha ťažba spadnutých stromov po víchrici, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Upozorňujeme návštevníkov VF, že chodník z Belianskej doliny / po zelenej značke/ na chatu pod Borišovom je momentálne dosť nebezpečný z dôvodu väčšieho množstva predátorov, preto neodporúčame zdržovať sa na tomto chodníku .O stave chodníka budeme informovať. Trasa z Veľkého Choča do Lúčok je z časti v pásme polomu, zvýšte opatrnosť, môže nastať problém s orientáciou.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 1

Na hrebeňoch hôr v pohorí sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 17 - 23 m/s (do 85 km/hod.).
Dňa 21.6.2014 bola slávnostne otvorená aj druhá časť náučného chodníka v dĺžke asi 3 km spolu s ferratou HZS, odporúčame používať ferratový set!!! Počas roka sa bude chodník uzatvárať v období od 15. 4. do 31. 5. a od 15. 9. do 31.10. Za pochopenie ďakujeme. V prípade info volajte na t.č. 0484199724 alebo pošlite mail na vfatra@hzs.sk Od Fačkovského sedla po Minčol a dole do Vrútok je hrebeň už bez kalamity. Popadaných je už len 10 stromov, ktoré majú vyšlapanu obchádzku..

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

V Slovenskom raji je mierne zvýšený stav vody. Po každodenných prehánkach v predchádzajúcich dňoch sú turistické chodníky na mnohých miestach blatisté a šmykľavé. Prosíme o zvýšenú opatrnosť.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0