+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

HZS

snowsafe low.png hzs_app.png

Android IOS

Android

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcie

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 07. 07. 2015

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 07. 07. 2015

Výstrahy ku dňu utorok, 07.07.2015

Vysoké Tatry
0 0 0 0 1 0 0

V najvyšších polohách Tatier sa hlavne na severných svahoch nachádzajú súvislejšie plochy snehovej pokrývky, ktorá je hlavne zrána premrznutá. Pri prechádzaní snehových polí hrozí riziko pošmyknutia. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Počas dňa očakávame teplé počasie. Preto odporúčame na túry vyrážať v skorých ranných hodinách a obzvlášť dbať na dostatok tekutín a pravidelný pitný režim. Od 20:30 hod. sa začína stmievať, nezabudnite na skorý návrat.

Nízke Tatry
0 0 0 0 1 0 0

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov. Počas dňa očakávame teplé počasie. Preto odporúčame na túry vyrážať v skorých ranných hodinách a obzvlášť dbať na dostatok tekutín a pravidelný pitný režim.

Západné Tatry
0 0 0 0 1 0 0

Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy. Počas dňa očakávame teplé počasie. Preto odporúčame na túry vyrážať v skorých ranných hodinách a obzvlášť dbať na dostatok tekutín a pravidelný pitný režim. Odporúčame vyberať kratšie a menej náročné túry.

Malá Fatra
0 0 0 0 2 0 0

Všetky TZCH sú otvorené a schodné. V roklinách sú chodníky mokré a šmykľavé, v týchto miestach zvýšte opatrnosť. Počas dňa očakávame teplé počasie. Preto odporúčame na túry vyrážať v skorých ranných hodinách a obzvlášť dbať na dostatok tekutín a pravidelný pitný režim.

Velká Fatra
0 0 0 0 1 0 0

Chodník zo Starých hôr na Majerovú skalu je zle priechodný z dôvodu popadaných stromov, najmä vrcholový hrebienok. Zo Smrekovice na Malinô Brdo sú spadnuté tri stromy. Počas dňa očakávame teplé počasie. Preto odporúčame na túry vyrážať v skorých ranných hodinách a obzvlášť dbať na dostatok tekutín a pravidelný pitný režim.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 1 0 0

Doporučujeme všetkým návštevníkom ferraty používať riadny ferratový set alebo zodpovedajúci bezpečnostný postroj!!!

Slovenský raj
0 0 0 0 1 0 0

Stredné Beskydy
0 0 0 0 1 0 0

Počas dňa očakávame teplé počasie. Preto odporúčame na túry vyrážať v skorých ranných hodinách a obzvlášť dbať na dostatok tekutín a pravidelný pitný režim. Odporúčame vyberať kratšie a menej náročné túry.