+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

Mammut Safety

snowsafe low.png mammut safety low.png

Android IOS

Android IOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png

Najbližšie akcie

zachrana.png

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 27. 01. 2015

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 27. 01. 2015

Výstrahy ku dňu utorok, 27.01.2015

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Po ochladení sa vytvorila na chodníkoch miestami silná ľadová vrstva, ktorá je pokrytá novou vrstvou snehu. Pozor, hrozí riziko pošmyknutia ! Od 16. hodiny sa začína stmievať, nezabudnite na skorý návrat.Vo Vysokých Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.

Nízke Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Nachodníkoch sa miestami vytvorila silná ľadová vrstva. Pozor, hrozí riziko pošmyknutia! Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník, Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna, je celkom nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 1 0 0 0

Na niektorých svahoch, chodníkoch a na hrebeni sa nachádza silná ľadová vrstva. Pozor, hrozí riziko pošmyknutia! Pri pohybe v taktom teréne treba stúpacie železá a čakan. Chodník od Svoradu cez Prosečné až na Veľké Borové je tiež ťažko priechodný. Na viacerých miestach sú na chodníkoch popadané stromy. V Západných Tatrách platí od 1. 11. do 15. 6. sezónna uzávera turistických chodníkov v zmysle návštevného poriadku TANAPu.

Malá Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Na hrebeni je tvrdý,miestami zľadovatený sneh.Všetky turistické značkované chodníky sú zľadovatené a šmykľavé, odporúčame pohyb len na stúpacích železách a s lyžiarskymi paličkami!!! TZCH chrbát Stohu- Medziholie (žltá) je zatvorený.

Velká Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Vplyvom vetra je hrebeň miestami vyfúkaný až do ľadu. Pozor, hrozí riziko pošmyknutia! Pri pohybe na hrebeni odporúčame mať so sebou lyžiarske palice v niektorých úsekoch aj stúpacie železá. Na lyžiarskej túre Smrekovica-Málinô Brdo sú padnuté štyri stromy, takže opatrne.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 1 0 0 0

Vplyvom vetra je hrebeň miestami vyfúkaný až do ľadu. Pozor, hrozí riziko pošmyknutia! Zvýšte opatrnosť hlavne na ferratovej časti, je ľadovo. Používajte ferratový set !!! Doporučujeme mať so sebou aj mačky.

Slovenský raj
0 0 0 1 0 0 0

Miestami je na chodníkoch silná ľadová vrstva. Pozor, hrozí riziko pošmyknutia! V dôsledku sneženia a mrazov môžu byť na niektorých miestach technické zariadenia v tiesňavách zľadovatené. Turistom doporučujeme pribaliť turistické paličky. Zvýšte prosím opatrnosť. Prielom Hornádu je po hladine nepriechodný.

Stredné Beskydy
0 0 0 1 0 0 0

Na chodníkoch je ubitý tvrdý sneh. Na túry treba vhodnú obuv a zimný výstroj- odporúčame mačky, alebo minimálne paličky. .