+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

HZS

snowsafe low.png hzs_app.png

Android iOS

Android iOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcie

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 24. 07. 2016

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 24. 07. 2016

Výstrahy ku dňu nedeľa, 24.07.2016

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Pozor na snehové polia od nadmorskej výšky 2000 m n. m. Odporúčame používať mačky a horolezecký čakan, prípadne paličky.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatočný pitný režim. Chodníky sú miestami blatisté a šmykľavé. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Všetky turistické chodníky sú otvorené a schodné, po dažďoch sú často blatisté a šmyklavé.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom.
Na modrom turistickom chodníku Konský dol smerujúcim cez Muráne na Ostrú sú na začiatku doliny spadnuté stromy/dajú sa obísť/.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Ferrata HZS je po celej dĺžke dobre priechodná. POZOR, z rána je skala vlhká a šmykľavá.Od podrážok sú vychodené niektoré stupy na ktorých sa extrémne šmýka.Používajte dostatočné istenie./Ferrátový set/. Obmedzenie na Ferrate HZS: V strednej časti chodníka, ktorý je súčasťou Ferraty HZS na Martinské Hole prebieha ťažba dreva. Z tohto dôvodu je prechod obmedzený a regulovaný lesnými robotníkmi. Žiadame návštevníkov, aby sa riadili ich pokynmi a rešpektovali ich.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Rokliny Suchá Belá, Veľký Sokol a Piecky sú priechodné. Vo všetkých roklinách treba počítať naďalej so zvýšenou hladinou vody, je potrebné zvýšiť opatrnosť. Upozorňujeme, že roklina Kyseľ náhradná žltá trasa je schodná po Obrovský vodopád a späť. Stmievať sa začína po 21:00 hodine.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Podmienky na turistiku priaznivé. Dbajte na dostatočný pitný režim. Chodníky môžu byť miestami blatisté a šmykľavé, najmä v oblastiach ťažby dreva.