+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

HZS

snowsafe low.png hzs_app.png

Android iOS

Android iOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcieakcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 10. 12. 2016

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 10. 12. 2016

Výstrahy ku dňu sobota, 10.12.2016

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 1

Na hrebeňoch fúka názorový vietor, ktorý krátkodobo môže dosiahnuť rýchlosť do 115 km/h. Na túry v nižších polohách si treba zobrať paličky, mačky, poprípade bezpečnostné protišmykové návleky na obuv. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 1

Na hrebeňoch fúka názorový vietor, ktorý krátkodobo môže dosiahnuť rýchlosť do 115 km/h. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 1

Na hrebeňoch fúka názorový vietor,ktorý krátkodobo môže dosiahnuť rýchlosť do 115 km/h. Vrcholové časti hrebeňa sú vyfúkané vetrom a nachádza sa tam tvrdý až zľadovatený sneh. Je potrebné použiť paličky a mačky. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Turistické chodníky v nižších polohách sú zľadovatené, v kritických úsekoch doporučujeme mačky a paličky. TZCH Medziholie - Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka - žltá značka - je uzatvorená.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou, je padnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy, úsek je ťažšie priechodný. Na červenej TZT, ktorá smeruje na Zadný Čebrať sú miestami popadané stromy, preto zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Ferrata HZS na Martinské Hole je už otvorená,po celej svojej trase je prešlapaná stopa,variant C aj B. Odporúčame použiť stúpacie železá hlavne na exponovaných miestach kde sa nachádza ľad.Samozrejmosťou je ferrátový set ,pevná obuv,turistický čakan,prilba. Technické zariadenia a skala sú zaľadnené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Skoro všetky značené turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Ferrata Kyseľ je od 1.11. do 14. 6. zatvorená. Upozorňujeme, že z dôvodu nepriechodnosti je do odvolania zatvorená modrá TZT Stratená - Pod Hanisej /cez Tiesňavy/ ! Treba rátať, že vplyvom mrazov sú už niektoré technické zariadenia v tiesňavách namrznuté a šmykľavé, preto zvýšte opatrnosť. Odporúča sa pribaliť turistické paličky, alebo mačky. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Počas dňa očakávame čerstvý západný vietor a popoludní pribúdanie oblačnosti. V pohorí sa nachádza od 20 do 80 cm snehu. Vo vrcholných častiach Babej hory a Pilska je sneh ubitý vetrom - tvrdý až zľadovatený. Dbajte na zvýšenú opatrnosť.