+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

HZS

snowsafe low.png hzs_app.png

Android iOS

Android iOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcieakcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 21. 01. 2017

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 21. 01. 2017

Výstrahy ku dňu sobota, 21.01.2017

Vysoké Tatry
0 0 1 1 0 1 0

V pohorí pretrváva mierne lavínové nebezpečenstvo.
Chodníky sú tvrdé až zľadovatené. Na túry odporúčame vhodnú obuv, paličky, mačky, poprípade bezpečnostné proti šmykové návleky na obuv a teplé oblečenie. Dbajte na zvýšenú opatrnosť. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.

Nízke Tatry
0 0 0 1 0 1 0

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
0 0 1 1 0 1 0

Vrcholové časti hrebeňa sú vyfúkané vetrom a nachádza sa tam tvrdý až zľadovatený sneh. Je potrebné použiť paličky a mačky. Do 15. 6. 2017 v pohorí platí uzávera turistických chodníkov v zmysle Návštevného poriadku TANAPu. Turistický chodník cez Prosečné je po veternej kalamite nepriechodný. Odporúčame tento úsek obísť cez Kvačiansku alebo Prosiecku dolinu.

Malá Fatra
0 0 0 1 0 1 0

Hrebeň Malej Fatry je vyfúkaný a sú na ňom nebezpečné ľadové úseky, kde je nutné použiť mačky a zvážiť samotný pohyb po hrebeni, ktorý môže byť v prípade pošmyknutia a následného pádu veľmi nebezpečný. HZS neodporúča pohyb po hrebeni rodinám s maloletými deťmi, ani turistom bez skúseností a zimnej výstroje a výzbroje! HZS taktiež turistov dôrazne upozorňuje, že letné turistické značenie neplatí ak sú chodníky pod snehovou pokrývkou, pretože značná časť chodníkov v hrebeňových partiách Malej Fatry (najmä žlté značky) vedie cez lavínové svahy v exponovanom teréne!!! Lavínové nebezpečenstvo - stupeň 1 . Turistické chodníky v nižších polohách sú tvrdé a zľadovatené pod vrstvou prachového snehu a v kritických úsekoch taktiež odporúčame mačky a paličky. TZCH Medziholie - Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka - žltá značka - je uzatvorená.

Velká Fatra
0 0 0 1 0 1 0

Chodníky sú tvrdé až ľadové.
Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou je spadnutý veľký kameň. Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy, úsek je ťažšie priechodný. Zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení z chodníka.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 1 0 1 0

Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 16:00 hod. Ferrata HZS na Martinské Hole je už otvorená. Vplyvom sneženia je istiace lano pod snehom. Odporúčame použiť stúpacie železá, prípadne aj čakan minimálne turistický, hlavne na exponovaných miestach, kde sa nachádza ľad. Samozrejmosťou je ferratový set, pevná obuv, prilba. Technické zariadenia a skala sú zaľadnené a šmykľavé. Zvýšte opatrnosť.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Skoro všetky značené turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné.
Prechod Kláštorskou roklinou je možný len s použitím stúpacích želiez poprípade aj čakanu.
Ferrata Kyseľ je od 1.11. do 14. 6. zatvorená. Upozorňujeme, že z dôvodu nepriechodnosti je do odvolania zatvorená modrá TZT Stratená - Pod Hanisej /cez Tiesňavy/ ! Treba rátať, že vplyvom mrazov sú už technické zariadenia v tiesňavách namrznuté a šmykľavé, preto zvýšte opatrnosť. Odporúčame pribaliť si turistické mačky. Stmievať sa začína už po 16:00 hod. Prielom Hornádu je pre peších a bežkárov schodný po zamrznutej hladine. Niektoré úseky Hornádu sú od Podlesku až pod Tomašovský výhľad predchodné ľahšie a od Tomášovského výhľadu až po Čingov sú miesta ktoré treba obísť po turisticky značenom chodníku, tento úsek je nedostatočne zamrznutý. Ďalej upozorňujeme turistov že od 18.1.2017 až do odvolania bude uzavretá časť Hornádu a to od Čingova až po Smižanskú Mašu kvôli ťažbe dreva.

Stredné Beskydy
0 0 0 1 0 1 0

V pohorí sa nachádza do 100 cm snehu. Vo vrcholných častiach Babej hory a Pilska je sneh ubitý vetrom - tvrdý až zľadovatený. Dbajte na zvýšenú opatrnosť a dostatok teplého oblečenia a teplých tekutín. Odporúčame použiť paličky, prípadne mačky a snežnice.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

Poloniny
0 0 0 0 0 0 0

V celom pohorí sa nachádza 130-170 cm nového snehu. Turistické značenie je celkom zakryté snehovou pokrývkou. Pohyb bez lyží na hrebeni je pre množstvo nového snehu komplikovaný až nemožný.