+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

HZS

snowsafe low.png hzs_app.png

Android iOS

Android iOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcieakcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 28. 10. 2016

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 28. 10. 2016

Výstrahy ku dňu piatok, 28.10.2016

Vysoké Tatry
0 0 0 1 0 0 2

POZOR, vo vyšších polohách (nad 2 000 m n. m.) prevládajú zimné podmienky! V záveroch dolín sa nachádza miestami 50 cm vlhkého snehu.Túry nad vysokohorské chaty s použiťim paličiek po prípade bezpečnostné protišmykové návleky na obuv .
Vo Vysokých Tatrách sa v priebehu dňa na hrebeňoch hôr miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 38 m/s (115 - 140 km/h). Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Stmievať sa začína už po 17:00 hod.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 2

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.
V Nízkych Tatrách sa v priebehu dňa na hrebeňoch hôr miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 38 m/s (115 - 140 km/h). Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 2

Značené turistické chodníky v Malej Fatre sú schodné. Pre silný nárazový vietor HZS neodporúča hrebeňové túry. V Malej Fatre sa v priebehu dňa na hrebeňoch hôr miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 38 m/s (115 - 140 km/h). Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Velká Fatra
0 0 0 0 0 0 2

Po viacdňovej perióde výdatného dažďa sú TZCH premočené a šmykľavé. Na hrebeňoch od nadmorskej výšky 1 400 m je nesúvislá vrstva snehu a chodníky sú od tejto výšky primrznuté a zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 18:00 hod. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom. Na chodníku okolo Sidorova nad Krkavou skalou, je padnutý veľký kameň. Zvýšte opatrnosť hlavne pri zjazde na bicykli!!! Na hlavnom hrebeni od Korbelky po Kopu je polom a je tam zle priechodný turistický chodník. Taktiež po žltej značke z Ľubochnianskej doliny z Močidla smerom na Borišov sú na chodníku popadané stromy. Na žltej TZT z Lysca sa nachádzajú spadnuté tri veľké stromy, úsek je ťažšie priechodný. Na červenej TZT, ktorá smeruje na Predný Čebrať sú miestami popadané stromy, preto zvýšte opatrnosť hlavne v orientácii pri vybočení s chodníka.
Vo Veľkej Fatre sa v priebehu dňa na hrebeňoch hôr miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 38 m/s (115 - 140 km/h). Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 2

Po viacdňovej perióde výdatného dažďa sú TZCH premočené a šmykľavé. Na hrebeňoch od nadmorskej výšky 1400 m je nesúvislá vrstva snehu a chodníky sú od tejto výšky primrznuté a zľadovatené. Zvýšte opatrnosť. Upozorňujeme na skorý príchod tmy po 18:00 hod. Od pondelka 19. septembra je Ferrata HZS na Martinské Hole z dôvodu jesennej poľovníckej uzávierky zatvorená. Prosíme o rešpektovanie poľovníckej uzávery.
V priebehu dňa sa na hrebeňoch hôr miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 38 m/s (115 - 140 km/h). Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 2

Turistické chodníky sú šmykľavé, zvýšte preto prosím opatrnosť. Všetky rokliny sú otvorené, ale treba rátať s vyššou hladinou vody. Pri výstupe ferratou v Kyseli používajte ferratový výstroj. Stmievať sa začína už po 17:13 hod.
V priebehu dňa sa na hrebeňoch hôr miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 32 - 38 m/s (115 - 140 km/h). Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 2

Vo vyšších polohách sa nachádza nesúvislá snehová pokrývka. Dbajte na zvýšenú opatrnosť a dostatočne skorý návrat.