+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

SnowSafe

HZS

snowsafe low.png hzs_app.png

Android iOS

Android iOS

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcie

akcia.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 27. 07. 2016

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 27. 07. 2016

Výstrahy ku dňu streda, 27.07.2016

Vysoké Tatry
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky! Pozor na niektorých miestach sa môže nachádzať menšie snehové pole hlavne pri prechode sediel od nadmorskej výšky 2000 m n. m.

Nízke Tatry
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky!
Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Sú nepriechodné, alebo len ťažko priechodné, pri prechode týchto úsekov treba zvýšiť opatrnosť. Žltý chodník Sedlo pod Skalkou-Liptovská Lúžna je na hornej hranici lesa stále nepriechodný v dôsledku popadaných stromov.

Západné Tatry
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky!
Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatočný pitný režim. Chodníky sú miestami blatisté a šmykľavé. Chodník z Lomného po Svorad je zle vyznačený po veternej kalamite. Na viacerých miestach chýbajú turistické značky a na chodníkoch sú popadané stromy.

Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky!
Všetky turistické chodníky sú otvorené a schodné, po dažďoch sú niektoré tienisté úseky blatisté a šmyklavé. Lanovka Chleb je v prevádzke od 8:30 do 18:00.

Velká Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky!
Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Pre popadané stromy je zle priechodný chodník z Blatnickej doliny po žltej značke do sedla za Drieňkom.
Na modrom turistickom chodníku Konský dol smerujúcim cez Muráne na Ostrú sú na začiatku doliny spadnuté stromy/dajú sa obísť/.

Lučanská Malá Fatra
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky!
Všetky turistické chodníky sú otvorené bez obmedzenia. Ferrata HZS je po celej dĺžke dobre priechodná. POZOR, zrána je skala vlhká a šmykľavá. Od podrážok sú vychodené niektoré stupy, na ktorých sa extrémne šmýka. Používajte dostatočné istenie /Ferratový set/. Obmedzenie na Ferrate HZS: V strednej časti chodníka, ktorý je súčasťou Ferraty HZS na Martinské Hole prebieha ťažba dreva. Z tohto dôvodu je prechod obmedzený a regulovaný lesnými robotníkmi. Žiadame návštevníkov, aby sa riadili ich pokynmi a rešpektovali ich.

Slovenský raj
1 0 0 0 0 0 0

Popoludní sa môžu vyskytnúť búrky!
Rokliny Suchá Belá, Veľký Sokol a Piecky sú priechodné. Vo všetkých roklinách treba počítať naďalej so zvýšenou hladinou vody, je potrebné zvýšiť opatrnosť. Upozorňujeme, že roklina Kyseľ náhradná trasa žltá značka je až do odvolania uzavretá kvôli rekonštrukcii turistického chodníka!!! Stmievať sa začína po 21:00 hodine.

Stredné Beskydy
1 0 0 0 0 0 0

Počas dňa sa môžu vyskytnúť prehánky a popoludní búrky. Na túry treba vyrážať v skorých ranných hodinách. Dbajte na dostatočný pitný režim.