+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300
IKAR-CISA

Horská záchranná služba | Výstrahy

Sme tu pre Vás už 15 rokov (2003-2018)

Attention Achtung Uwaga

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  
     

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst

Applikácie

app-s.png

zmluvné podmienky

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SK

Najbližšie akcie

konfera.png
Memoriál Vlada Tatarku a Petra šperku

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 24. 07. 2019

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 24. 07. 2019

Výstrahy ku dňu streda, 24.07.2019

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Vo vysokých horských polohách sa na mnohých miestach nachádzajú pozostatky starých snehových polí. Pozor, hrozí tu nečakané pošmyknutie !!!!! Pri túrach odporúčame používať doplnky a výstroj prispôsobené aktuálnym podmienkam. V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Chodníky sú už bez snehu. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách dbali na zvýšenú opatrnosť. Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Upozornenie: Žltý TZCH Demänovská jaskyňa slobody - Siná je pre množstvo popadaných stromov ťažko priechodný. V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Turistický chodník - zelená značka na Lomnô a Prosečné je zle značený !! V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Popadané stromy sú v časti od Čierneho Kameňa po Ružomberok. Ferrata na Martinské hole je od 01. 06. 2019 sprístupnená pre verejnosť v celej jej dĺžke /B-C variant/. Ferrata na Skalke je už otvorená. V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Ferrata na Martinské hole je od 01.06. sprístupnená pre turistov v celej jej dĺžke, žiadame návštevníkov, aby dodržiavali bezpečné rozostupy, používali ferratové istenie, prilbu a pevnú turistickú obuv. Skalné stupy variantu C aj B sú šmykľavé. V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Žiadame turistov, aby zvýšili opatrnosť na technických zariadeniach.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Dbajte na opatrnosť.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Všetky značené TZCH v Javorníkoch, Kysuckej vrchovine, Moravsko-sliezskych Beskydoch a Kysuckých Beskydoch sú otvorené a schodné bez obmedzení. Zvýšte opatrnosť v úsekoch kde prebieha ťažba dreva. Upozornenie (!): Smerom od vrcholovej lanovky Marguška na Dedovku (cca 200 m pod Marguškou) sa nachádza elektrický ohradník, ktorý križuje zelený TZCH. Napriek jeho označeniu upozorňujeme najmä cyklistov, aby zvýšili opatrnosť pri prechádzaní daného úseku!!! V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. Ferrata na Skalke je od 29. 06. 2019 otvorená. V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Poloniny
0 0 0 0 0 0 0

Odporúčame odchádzať na túry v skorých ranných hodinách a dodržiavať pitný režim. V pohorí je dnes pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.