+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

logo.png

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst


Nová Aplikácia
Horská záchranná služba 2.0
hzsapp.png

Partneri

telekom_m.png

Slovakia Online
TURISTICKA MAPA.SKLocusMap-logo-blok.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 18. 05. 2022

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 18. 05. 2022

Výstrahy ku dňu streda, 18.05.2022

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Od 1 500 mn.m. je snehová pokrývka nerovnomerne rozmiestnená, mnohé chodníky sú zľadovatené. Odporúčame turistické mačky a paličky. Do 14.06.2022 platí uzávera turistických chodníkov.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Turistom odporúčame mať so sebou stúpacie železá (mačky). Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Zelený TZCH zo Salatína a takmer prvá polovica zostupu je ťažko priechodná (kvôli kosodrevine), v druhej polovici trasy zasahujú do chodníka popadané stromy, ktoré je potrebné na mnohých miestach obchádzať. Uvedené terény sú obchádzanie, preliezanie a tiež slabé turistické značenie ťažko priechodné a náročné aj na orientáciu. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Zelený TZCH, vedúci od jaskyne Slobody do Iľanovského sedla, je v dolnom úseku ťažšie priechodný z dôvodu strhnutého mostíka. Žltý turistický chodník od Králičky do Bocianskeho sedla je v strmom úseku na cca troch metroch ťažko priechodný z dôvodu zosuvu pôdy, zvýšte preto opatrnosť, prípadne sa úseku vyhnite. Kvôli bujnej vegetácii sú ťažko priechodné Dolina Zelenská Mlynná (žltý TZCH od rázcestia s Pošovou Mlynnou až po hornú hranicu lesa) a Kumštova dolina (zelený TZCH od hornej hranice lesa až po napojenie na lesnú cestu - cca 1200 m n. m.). Tiež je ťažko priechodný žltý TZCH vedúci od Demänovskej jaskyne slobody na Sinú. Modro značený TZCH sedlo pod Kúpeľom - Poludnica je spriechodnený. Na trase Šuňava – Pred Soľankou (žltý TZCH) je cez Čierny Váh zrušený mostík a brodenie cez rieku je problematické.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Od 1500mnm je ešte sneh .Zelený TZCH Svorad - Špania - Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné - Dol. Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov a zarastený krami). V ústí Kamenistej doliny od Permonu (modré značenie), je zničená lávka cez potok. Na magistrále zo Žiarskej doliny do Račkovej doliny je silne poškodený mostík cez Trnovský potok, prechod po ňom je nebezpečný. Strhnuté a v úbohom a zlom technickom stave sú aj mostíky v Bobroveckej a Hlbokej doline.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Vo vyšších polohách sa na severných a zatienených svahoch nachádzajú snehové polia. Na prechod snehových polí v strmom teréne odporúčame použiť stúpacie železá, cepín !!! Štátna ochrana prírody od 01. 03. 2022 do 15. 06. 2022 zatvorila z dôvodu ochrany prírody časti TZCH Medziholie - Veľký Rozsutec - Medzirozsutce (červený), Malé nocľahy - dolina Obšívanka (modrá) a Malý Kriváň - Vendovka (modrá). Na zelenom TZCH Biela - Medziholie prebieha ťažba dreva, je potrebné zvýšiť opatrnosť. Nad Šútovským vodopádom (modrý TZCH), je strhnutý mostík, treba prebrodiť potok.

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Možný výskyt nesúvislej snehovej pokrývky, hlavne na severných, zatienených stranách, vo vyšších hrebeňových partiách Veľkej Fatry. Odporúčame turistické paličky pre uľahčenie pohybu. Na niektorých turistických trasách je možný výskyt popadaných stromov a konárov. Niektoré turistické chodníky môžu byť blatisté, treba tu zvýšiť opatrnosť. Hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia a pádu. Ferrata Dve veže v Liptovských Revúcach je zatvorená.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Ferrata HZS na Martinské Hole je od 15.4. do 31.5. uzavretá. Odporúčame na Ferraty NEVSTUPOVAŤ !!! Ďakujeme za rešpektovanie uzávery.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Drevené rebríky v rokline Veľký Sokol sú v zlom technickom stave, prechod roklinou je náročný. V zlom technickom stave je tiež sústava drevených rebríkov v doline Bieleho potoka a to od ústia Kyseľa po Klauzy - zelený TZCH. Ferata Kyseľ je do 15.6.2022 sezónne uzavretá.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Nad pásmom lesa sa miestami nachádza sneh, preto dbajte na kvalitnú obuv a paličky.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Na niektorých turistických trasách je možný výskyt popadaných konárov.

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

DÔRAZNE UPOZORŇUJEME NÁVŠTEVNÍKOV A TURISTOV, ŽE AŽ DO 31.5.2022 JE V OBLASTI SKALKA PLATNÁ UZÁVERA FERRATOVÝCH CIEST A POHYB JE V TÝCHTO MIESTACH ZAKÁZANÝ. Dodržiavanie sezónnej uzávery mesto Kremnica v spolupráci s políciou MVSR neustále monitoruje a v prípade porušovania týchto nariadení je oprávnená uplatňovať voči tomu sankcie. Preto HZS Kremnické vrchy odporúča na ferraty NEVSTUPOVAŤ !!! Ďakujeme za rešpektovanie sezónnej uzávery.

Poloniny
0 0 0 0 0 0 0

Na žltom TZCH v úseku Poľana - Riaba skala prebieha ťažba dreva, preto zvýšte pozornosť. Na niektorých turistických trasách je možný výskyt popadaných stromov a konárov. Niektoré turistické chodníky sú blatisté, treba zvýšiť opatrnosť. Hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia a pádu.